Skip to main content
{headtag:customtag}{/headtag}

Flaga narożnikowa na boisku LKS Orlęta Cielądz

Informacje o Stowarzyszeniu LKS Orlęta Cielądz

Ludowy Związek Sportowy Cielądz powstał w roku 1950, za sprawą Stefana Paterki, przewodniczącego Zrzeszenia LZS w Cielądzu  i Jana Sobczyka, ówczesnego komendanta MO stacjonującego w Cielądzu. Do 1984 roku, klub startował w rozgrywkach piłkarskich pod nazwą LZS Cielądz. W 1984 na zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym padła propozycja aby drużynie występującej w rozgrywkach Skierniewickiej Klasy B nadać nazwę Orlęta. Nazwa Stowarzyszenia Ludowy Związek Sportowy Orlęta Cielądz, utrzymywała się, aż do 20 marca 2003 roku. Wówczas prawo polskie zobligowało wszystkie nieformalne stowarzyszenia do rejestracji albo w KRS albo w Starostwach Powiatowych. Członkowie Stowarzyszenia wybrali tę drugą opcję i w dniu 20.03.2003, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Ludowy Klub Sportowy Orlęta Cielądz” zostało wpisane do ewidencji Klubów Sportowych (nie prowadzących działalności gospodarczej) Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. LKS Orlęta Cielądz widnieje pod numerem I/6. NIP: 8351507160, REGON: 750798916. W czasie rejestracji przedstawiciele Stowarzyszenia zmienili nazwę z LZS na LKS. Na zebraniu założycielskim obecnych było 33 członków klubu. W skład komitetu założycielskiego weszli: Śp. Kwapisz Adam, Siudziński Leszek, Grochowalski Wiesław, Kowalczyk Wiesław i Janusz Pytka

HERB I BARWY LKS ORLĘTA CIELĄDZ

Stary herb LKS Orlęta Cielądz
Nowy herb LKS Orlęta Cielądz

Od 1984 roku LKS Orlęta Cielądz, oficjalnie używał barw biało-czerwonych. Stroje jakie otrzymywał klub miały najróżniejsze kolory w zależności od sponsora. W latach 90 dominowały kolory żółto-czarne lub niebiesko-białe. Na początku XXI wieku, Orlęta otrzymały nowy komplet strojów koloru szarego. Przez kolejne sezony strój się zmieniał, ponownie w zależności od sponsora. Dopiero po awansie do IV ligi w sezonie 2009/2010, postawiono na stroje zielone z kolorowymi elementami. W 2010 ówczesny Zarząd LKS Orlęta Cielądz, za oficjalne barwy uznał biało-zielone. Kolory te obowiązują do dnia dzisiejszego.

Również w latach 90’ ubiegłego wieku powstał pierwszy oficjalny herb Orląt (pierwszy po lewej), niestety nie mam informacji kto był autorem projektu. W lutym 2017 roku, obecny prezes LKS Orlęta Cielądz, na zebraniu Zarządu przedstawił nowy projekt herby (drugi od lewej). Zarząd podjął uchwałę w której zaakceptowano zmianę, jednocześnie  zastrzegając, że stary herb jest w mocy i dalej może funkcjonować zamiennie, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

BOISKO OSIR W CIELĄDZU

Boisko na którym swoje mecze rozgrywa LKS Orlęta Cielądz, mieści się w zabytkowym parku w miejscowości Cielądz. Obecne boisko ma wymiary 104,5 metra na 55,5 metra i nie jest pełnowymiarowe. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, powstał w 1980 roku. Na początku XXI wieku poczyniono inwestycje mające na celu poprawienie murawy i wymianę ogrodzenia dookoła boiska. Kolejnym etapem, prac była wymiana drewnianych trybun na plastikowe siedziska, wymagane przez przepisy Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej. Inwestycji ten dokonano w roku 2010. W roku 2012 za sprawą Pana Edmunda Pietrzaka właściciela firmy Ditta Seria, powstała nowa szatnia klubowa, która do dziś służy Orlętom. W roku 2019 boisko zostało powiększone do obecnych rozmiarów i zamontowano na nim automatyczne nawodnienie. Niestety ze względu na brak drugiego boiska treningowego, typu Orlik, murawa w okresie wiosenno-jesiennym jest nadmiernie eksploatowana. Wierzymy, że przyjdą dni, kiedy będziemy mogli cieszyć się obiektem sportowym jaki mogą pochwalić się inne kluby z tej samej ligi. Właścicielem obiektów GOSiR jest Gmina Cielądz. Aktualne zdjęcia boiska zostaną dodane na wiosnę.

 • Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
  Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
 • Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
  Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
 • Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
  Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
 • Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007
  Zdjęcie boiska przy OSIR w Cielądzu - 15 październik 2007

SPONSORZY LKS ORLĘTA CIELĄDZ

Działalność Stowarzyszenia LKS Orlęta Cielądz, opiera się głównie na środkach przekazywanych przez Gminę Cielądz,  w ramach współpracy z organizacjami pożytku publicznego. Przez ostatnie dwadzieścia lat, LKS Orlęta Cielądz wsparła duża liczba firm, nie tylko z terenu Gminy Cielądzu. Głównym sposobem finansowania działalności Stowarzyszenia, było wsparcie na rzecz zakupu strojów meczowych i dresów treningowych. Jest to najpowszechniejsza i najbardziej widoczna forma reklamy. Oprócz środków otrzymywanych z dotacji Gminy Cielądz, Stowarzyszenie LKS Orlęta Cielądz, otrzymało wsparcie w ramach Grantów Krainy Rawki, trzykrotnie w ramach Programu Klub i raz w roku 2019 skorzystaliśmy z pomocy Marszałka Województwa Łódzkiego.

Głównym sponsorem LKS Orlęta Cielądz, jest firma Ditta Seria – producent konstrukcji stalowych i maszyn rolniczych, która wspiera nasz rozwój od przeszło dziesięciu lat. To dzięki Prezesowi Edmundowi Pietrzakowi, możemy cieszyć się przestronną szatnią, znajdującą się tuż obok boiska. Od 2018 roku, grupy dziecięce wspierane są przez Rodzinny Park Rozrywki Sady Klemensa znajdujący się w Podskarbicach Szlacheckich. To dzięki właścicielom Sadów Klemensa, nasze najmłodsze grupy mogą cieszyć się z pięknych, kolorowych i wygodnych strojów sportowych, oraz z wycieczek po pięknym Parku Rozrywki.

Bardzo wiele dla Stowarzyszenia robią również rodzicie, których pociechy trenują i grają w naszym klubie. Każdy rodzic przekazuje na rzecz klubu roczną darowiznę, która w całości przekazywana jest na bieżące wydatki związane z działalnością grup młodzieżowych. Nie da się ukryć, że bez wsparcia rodziców, rozwój grup dziecięcych nie byłby możliwy.

ZARZĄD LKS ORLĘTA CIELĄDZ

Kamil Pytka LKS Orlęta Cielądz

Kamil Pytka
PREZES

Konrad Czarnecki LKS Orlęta Cielądz

Konrad Czarnecki
WICEPREZES

Michał Ziarkowski LKS Orlęta Cielądz

Michał Ziarkowski
DYR. SPORTOWY

Janusz Pytka LKS Orlęta Cielądz

Janusz Pytka
SEKRETARZ

Piotr Ozimek LKS Orlęta Cielądz

Piotr Ozimek
SKARBNIK