Mecze Orlików z Mazovią, Białką i Macovią!

Herb Orlęta Cielądz

VS

Herb Macovii Maków

MACOVIA MAKÓW

{headtag:customtag}{/headtag}Z początkiem rundy wiosennej sezonu 2022/2023 drużyna Orlików prowadzona przez trenera Kamila, liczyła 28 zawodników. Ponieważ zależy nam aby każde dziecko otrzymało jak najwięcej minut na boisku. Drużyna została podzielona na trzy grupy, pierwsza grupa występuję w rozgrywkach Orlików Starszych, druga grupa w lidze Orlików Młodszych, trzecia grupa rozgrywa mecze sparingowe. Często się jednak zdarza, że zawodnicy zmienią grupy i występują w rozgrywkach ligowych jak i meczach sparingowych.

Grupa Orlików Starszych rozpoczęła zmagania ligowe pierwszego kwietnia. Przeciwnikiem Orląt była Mazovia Rawa Mazowiecka, na to spotkanie trener zabrał wyłącznie siedmiu zawodników, którzy bez zmian musieli wytrzymać pełny mecz przeciwko silnej drużynie jaką jest Mazovia.  Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci nawet w trakcie rozgrywek mogą pracować nad poprawą kondycji.

W meczu z Mazovią Rawa Mazowiecka, Orlęta wystąpiły w następującym składzie: Czapnik Jakub, Dudek Marcel, Klimczak Arek (Br), Krzeski Alan, Lipski Wojtek, Skowronek Wiktor (K.) i Wrona Kacper. Gra z przeciwnikiem który potrafi operować piłką i szybko wyprowadzać ją z pod własnej bramki, uczy szybkiego przechodzenia z ataku do obrony. Przez pierwsze dwadzieścia minut, Orlęta często musiały wracać, na własna połowę, właśnie z powodu bardzo szybkich kontrataków gospodarzy. Skutkowało to stratą kilku bramek, ale nadal mieliśmy kontakt z Mazovią. Druga tercja wyglądała już zdecydowanie lepiej, graliśmy bardziej ofensywnie, więcej czasu spędziliśmy na połowie przeciwnika co w konsekwencji doprowadziło do wyrównania stanu meczu. Trzecia tercja, zupełnie nam nie wyszła, znów zaczęliśmy popełniać te same błędy, co w tercji pierwszej, dodatkowo zawodziła skuteczność. Nie wystarczyło nam również sił do końca spotkania z powodu braku zmian, ale jak wspominaliśmy wcześniej, jest to jeden z elementów naszego szkolenia. Na koniec prezentujemy statystyki z tego spotkania.

Odpowiednio: minuty gry, bramki, asysty.

MVP MECZU: Dudek Marcel

Dwa tygodnie później Orlęta rozegrały mecz w Cielądzu z drużyną Białki Biała Rawska, przeciwnikiem, który wybitnie nam nie leży. Z Białką rozegraliśmy już osiem spotkań z czego tylko jeden raz graliśmy w Cielądzu, ten ostatni. Chłopcy mieli nadzieję na nie tylko na dobrą grę ale też na dobry wynik. Orlęta w tym meczu wystąpiły w następującym składzie: Bigos Szymon, Czapnik Jakub, Gos Adam, Lipski Wojtek, Skowronek Wiktor (K), Wosiek Hubert (Br) i Wrona Kacper. W przeciwieństwie do meczu z Mazovią to spotkanie zupełnie nam nie wyszło, mieliśmy spore problemy z podjęciem decyzji, brakowało konsekwencji w grze obronnej a na dodatek popełnialiśmy proste błędy. Zawodziła nawet nasza najmocniejsza broń a więc gra 1x1. W wielu spotkania w tym elemencie byliśmy zespołem lepszym, w meczu z Białką zabrakło również tego. Oczywistym jest, że dzieci w tym wieku mogą mieć słabszy dzień i po prostu nam nie wyszło. Na duży plus zasługuje postawa bramkarza Huberta Wośka, który od niedawna rozpoczął treningi i miał przed sobą bardzo trudne zadanie. Warto też podkreślić, że chłopcy stworzyli kilkanaście dobrych akcji, z tym że brakowało wykończenia. Liczymy, że w rewanżu zagramy dużo lepiej.

MVP MECZU: Lipski Wojtek

Orlęta z Macovią Maków zagrały 29 kwietnia. Ponieważ tego samego dnia rocznik 2013 grał mecz w Lipcach Reymontowskich, skład był nieco odmieniony w porównaniu do poprzednich meczów. Szansę na grę otrzymali chłopcy, którzy z różnych powodów rozegrali mniej spotkań, lub występowali jedynie w meczach sparingowych. W meczu z Macovią w podstawowym składzie wystąpiło sześciu zawodników: Bigos Szymon, Dziedzic Bruno, Grabowski Kacper, Skowronek Wiktor, Szeląg Filip i Wosiek Hubert, miejsce siódmego zawodnika uzupełniali na zmianę chłopcy z drugiej grupy, czekający na swój mecz byli to: Gos Adam, Krzeski Alan, Lipski Wojtek, Rybak Marcel, Wrona Kacper.

Początek spotkania wyrównany, obydwie drużyny miały swoje okazję, brakowało jedynie postawienia kropki nad i. Tak jak w poprzednich spotkaniach, tak i w tym, trener oczekiwał gry ofensywnej, z bramkarzem grającym pomiędzy polem karnym a linią środkową boiska. Z minuty na minutę Orlęta się rozkręcały, czego efektem była spora liczba bramek. Na pochwałę zasługuje rzut wolny Wiktora Skowronka, który z 12 metra trafił w okienko bramki.

Poniżej prezentujemy statystyki z tego spotkania.

MVP MECZU: Skowronek Wiktor

Orlęta w rozgrywkach Orlików Starszych rozegrały dwa bardzo dobre spotkania i jedno trochę słabsze. Najważniejsze jednak jest postęp jaki chłopcy robią w grze 1x1. Często zdarza się że potrafimy minąć 3-4 zawodników przeciwnika podrząd. Brakuje nam jeszcze umiejętności wyjścia na pozycję po podaniu, ale dzieci ciężko pracują, aby poprawić ten element. Przed nami jeszcze kilka meczów ligowych z grupie Orlików Starszych. Po zakończeniu rozgrywek będziemy szukali możliwości rozgrywania sparingów.