2019.05.29 Orlęta Cielądz 3:2 GKS Bedlno (D2)

D2: Bardzo ważne zwycięstwo z GKS Bedlno!
Herb Orlęta Cielądz

3:2

W środę 29 maja na boisku w Regnowie nasza najmłodsza drużyna podejmowała ekipę GKS Bedlno. Pierwszy mecz zakończył się naszym zwycięstwem 1:0, chociaż optyczną przewagę mieli gospodarze. Spotkanie w rundzie rewanżowej miało bardzo podobny przebieg.

Skład Orląt Cielądz: Dorian Gawot, Kacper Kamiński, Dawid Rzadkiewicz, Adrian Heleniak, Fabian Królak, Mateusz Czech, Bartosz Zaręba, Michał Suski, Aleksander Kucharski, Marcin Kłos, Aleksander Kłos, Daniel Klimczak, Arsen Idzikowski.

Od początku dało się zauważyć, że drużyna z Bedlna potrafi i lubi grać piłką. Dużo gry skrzydłami, kilka akcji, ale bez rezultatu. Orlęta odgryzły się 6’, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Olek Kucharski. Wynik jednak pozostawał bez zmian. Sytuacja się zmieniła w 9’. Dobrze przeprowadzona kontra i mamy 1:0 dla Bedlna. Dalsza część pierwszej połowy to duży napór gości, kilka strzałów i stałych fragmentów gry. Te drugie jednak lepiej wykonywały Orlęta. W ostatniej minucie pierwszej połowy doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartka Zaręby na bramkę, strzałem głową, zamienił Michał Suski. Chwilę po tym sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Wynik 1:1.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Groźne akcje GKS-u przyniosły efekt w 35’. Mocne uderzenie z dystansu przełamało ręce Doriana Gawota i mamy już 2:1 dla Bedlna. Goście poszli za ciosem, kilka razy uderzali na bramkę, ale wynik się nie zmieniał. Aż do 50’. Sytuacja niemalże identyczna jak w pierwszej części. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartka Zaręby i strzał głową Michała Suskiego i mamy wynik 2:2. Po tej bramce mecz się otworzył. Obie drużyny szukały decydującej bramki. W 54’  groźny strzał po rzucie rożnym zawodnika z Bedlna. W tej sytuacji sprzyjało nam szczęście, piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała poza boisko. Orlęta jednak nie pozostawały dłużne. 56’ – szybka kontra gospodarzy. Do wybitej z naszego pola karnego piłki dobiega Olek Kucharski, który wykorzystał nieporozumienie stoperów z Bedlna i świetnym lobem pokonuje bramkarza GKS-u. Wynik 3:2. Goście, którzy grali bardzo dobry mecz, chcieli wywieźć z Regnowa chociaż jeden punkt i rzucili się do odrabiania strat. W 58’ minucie po groźnym strzale piłkę z pustej bramki wybił Michał Suski. Mimo naporów przeciwnika rezultat się nie zmienił: Orlęta Cielądz – GKS Bedlno 3:2.

To ważne zwycięstwo głównie ze względów mentalnych. Po kilku dotkliwych porażkach Orlęta pokazały, że w tej bardzo trudnej lidze można coś ugrać. Chociaż był trudny mecz to jednak opłacało się walczyć do końca.