2019.06.01 UKS AP Champions Łowicz 6:1 Orlęta Cielądz

D2: Orlęta przegrały w Łowiczu z AP Champions!
Herb AP Champions Łowicz

6:1

Herb Orlęta Cielądz

W miniony weekend drużyna Młodzików, udała się do Łowicza, gdzie rozgrywała pierwszy, z dwóch meczów z UKS AP Champions Łowicz. Gospodarze zajmowali czwarte miejsce w lidze z dorobkiem 12 punktów.

Orlęta mecz z Champions Łowicz rozpoczęły w następującym składzie: Bramkarz: Kacper Kamiński; Obrona: Dawid Rzadkiewicz, Adrian Heleniak, Dawid Klimczak, Michał Suski; Pomoc: Bartosz Zaręba, Aleksander Kucharski, Aleksander Kłos; Napastnik: Fabian Królak; Rezerwowi: Dorian Gawot, Kacper Bernacki, Mateusz Czech, Arsen Idzikowski, Garbiel DećkoMarcin Kłos, Michał Owczarek

Od pierwszych minut gospodarze stworzyli sobie niewielką przewagę. Orlęta skoncentrowane były na rozbijaniu ataków i wyprowadzaniu kontr. Pierwszą bramkę tracimy w 12’ po własnym błędzie. Z chłopców zeszła trema i zaczęli grać lepiej. Byliśmy częściej przy piłce, zwiększyła się liczba podań po naszej stronie. Niestety w 25’ gospodarze po dobrym kontrataku zdobywają drugą bramkę. Do przerwy (po 30 minutach) UKS AP Champions Łowicz 2:0 Orlęta Cielądz.

Początek drugiej części meczu, ze wskazaniem na Orlęta. Gospodarze ustawieni byli na własnej połowie, gdzie rozbijali nasze ataki i szybko przechodzili do kontry. Na szczęście bardzo dobrze w obronie spisywał się Adrian Heleniak. W 35’ Fabian Królak zdobywa bramkę dla Orląt. Drużyna uwierzyła, że możemy wygrać. Niestety nie wystrzegaliśmy się  błędów, co szybko wykorzystała Akademia Champions. W 39’ gospodarze zdobywają trzecią, a w 42’ czwartą bramkę. Trener zrobił roszady w składzie i pozwolił dokończyć mecz rezerwowym. Drużyna z Łowicza zdobyła jeszcze 2 bramki i zasłużenie wygrała spotkanie 6:1.

Po stracie pierwszej bramki Orlęta zaczęły grać bardzo dobrze. Momentami mieliśmy sporą przewagę. Wynik nie odzwierciedla przebiegu gry, gospodarze stworzyli dwie piękne akcje po których zdobyli bramki. Pozostałe cztery to nasze błędy w grze defensywnej. Cieszy to że wyróżniającymi się zawodnikami byli chłopcy z rocznika 2009 – Adrian Heleniak, Fabian Królak i Olek Kucharski, warto przypomnieć że gramy w roczniku 2007. Przed nami mecz z Białką Biała Rawska, który zadecyduje o tym czy Orlęta zakończą rozgrywki na piątym miejscu.