2019.06.09 Dar Placencja 3:8 Orlęta Cielądz (B1)

B1: Orlęta wygrywają z Darem i są blisko Mistrzostwa!
Herb Daru Placencja

3:8

Herb Orlęta Cielądz

Zespół Juniora Młodszego, do Placencji jechał jako wicelider, z realnymi szansami na wygranie ligi. Orlętom potrzebne były dwa zwycięstwa, aby po raz pierwszy w historii naszego klubu drużyna młodzieżowa, wygrała swoją ligę. W Placencji wykonaliśmy 50% tego planu.

W meczu z Darem, Orlęta zagrały w następującym składzie: Bramkarz: Karol Chyła; Obrońcy: Jakub Chyła, Bartosz Kieszek, Adrian Ambrozik, Jakub Wosiek; Pomocnicy: Dawid Bednarek, Michał Pietrzak, Bartosz Szewczyk, Kamil Skoneczny (63’ Mateusz Lewandowski); Napastnicy: Jakub Wysocki,   Filip Słodki.

Początek meczu i już w 5’ Orlęta wychodzą na prowadzenie, po indywidualne akcji Bartosza Szewczyka. Chwilę później znów mamy dogodną sytuację, ale Kamil Skoneczny uderza zbyt lekko i bramkarz gospodarzy bez problemów wyłapuje piłkę. Kolejne dziesięć minut meczu, to głównie gra w środkowej strefie boiska i na połowie rywali. Wysoki pressing sprawił, że nie upilnowaliśmy napastnika Daru, który otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z Karolem i w 15’ doprowadził do wyrównania.

Po wznowieniu gry przejmujemy inicjatywę, gramy szybciej, lepiej i dokładniej niż gospodarze, ale brakuje nam skuteczności. W 24’ ponownie na listę strzelców wpisuje się Bartosz Szewczyk. Orlęta wychodzą na prowadzenie i nic nie wskazuje na to, abyśmy ten mecz mieli przegrać. Jeszcze przed przerwą Michał Pietrzak otrzymuje prostopadłe podanie i wychodzi sam na sam z bramkarzem Daru. Pomocnik Orląt nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Do przerwy Dar Placencja 1:3 Orlęta Cielądz.

W drugiej połowie wizualna i bramkowa przewaga Orląt tylko rosła. W pierwszym kwadransie Dar umiejętnie się bronił, wyprowadzając kontry. W 58’ Filip Słodki wykorzystał dziurę  w obronie gospodarzy i strzałem zza pola karnego podniósł wynik spotkania. Dwie minuty później, Bartosz Szewczyk wykorzystuje zamieszanie pod bramką Daru, przejmuje piłkę w polu karnym i sprytnym strzałem po ziemi, zdobywa tego dnia trzecią bramkę.  W 70’ Michał Pietrzak strzela gola bezpośrednio z rzutu wolnego, po faulu na Jakubie Wysockim

Kolejna zdobywa bramka, wprowadziła rozluźnienie w nasze szeregi, efektem czego była strata bramki, po fatalnym błędzie w kryciu. Orlęta odpowiadają dwoma bramkami. Najpierw w 80’ gola zdobywa Michał Pietrzak a w 89’ trafienie dokłada Jakub Wysocki. Gospodarzom udaje się zmniejszyć rozmiary porażki i w doliczonym czasie gry zdobywają trzecią bramkę.

Już za dwa dni Orlęta czeka mecz, który zadecyduje o ostatecznym układzie tabeli.  Gramy z Juvenią Wysokienice, która jest liderem Ligi Juniorów. Nie stoimy na przegranej pozycji, ale spotkanie nie będzie łatwe.