2019.10.20 Białka Biała Rawska 1:3 Orlęta Cielądz (D2)

D2: Pierwsza wygrana Orląt z Białką w Młodzikach!
Herb Białki Biała Rawska

1:3

Herb Orlęta Cielądz

W rozgrywkach młodzików, Orlęta nie miały dobrego bilansu z zespołem Białki Biała Rawska. Do dziś najlepszym wynikiem Orląt był remis 4:4 z 9 września 2018 roku.

Trener Daniel Łaski do Białej zabrał wszystkich 16 chłopców byli to: Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Mateusz Czech, Olek Kłos, Marcin Kłos, Kacper Bernacki, Jakub Stolarek i Mariusz Budek.

To spotkanie nie mogło być łatwe i tego mogliśmy być pewni. Dobrze zorganizowana drużyna Białki, zawsze była wymagającym przeciwnikiem. Początek meczu pokazał, że drużyna gospodarzy jest świetnie przygotowana do rozgrywek. Już w 4’ zawodnik Białki wykorzystuje błąd w grze defensywnej Orląt i zdobywa bramkę. Z minuty na minutę nasi chłopcy się rozkręcali, mimo iż Białka grała szybko i tworzyła kolejne okazje, nie potrafili znaleźć sposobu na Doriana Gawota. W tym czasie Orlęta próbowały przedrzeć się przez obronę gospodarzy środkiem pola. Dopiero akcja po lewej stronie Olka Kucharskiego i Bartka Zaręby, pokazała, że w defensywie Białki są luki, które można wykorzystać. W 16’ Bartek Zaręba wykonuje rzut rożny, piłka spada w pole karne, zamieszanie pod bramką wykorzystuje Dawid Rzadkiewicz, doprowadzając do wyrównania.

Okazało się, że przeciwnik nie taki straszy jak nam się wydawało. Bardzo dobrze w obronie spisywali się Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz i Daniel Klimczak, który skutecznie rozbijali ataki Białki, i nakręcali akcję. W 19’ po jednym z naszych kontrataków, do piłki dobiegł Fabian Królak, który sprytnym uderzeniem dał nam prowadzenie.

Zawodnicy Białki nie przestawali nacierać na naszą bramkę, ale konsekwentna gra w obronie, uchroniła nas od strat bramkowych. Orlęta nie pozostawały dłużne, również stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji. Niestety Filip Wosiek, nie miał najlepszego początku meczu i zmarnował trzy sytuacje. Zrekompensował to w 26’ kiedy wyszedł praktycznie sam na sam z bramkarzem i podniósł wynik spotkania na 1:3 dla Orląt.

Druga połowa, wyglądała podobnie jak pierwsza. Obydwa zespoły miały sporo okazji do zdobycia bramki, choć to Orlęta były bliżej podwyższenia wyniku. A to za sprawą lepiej funkcjonującej obrony w naszym zespole. Białka nie mogła stworzyć tak klarownych sytuacji. Niestety kolejne okazje były marnowane, a nie powinny. Znów pojawił się problem ze skutecznością. Na nasze szczęście również Białka nie strzelała, dzięki czemu odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo nad Białką w tej kategorii wiekowej. Chłopcom gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.


Tabela 2018/2019

Poz. Zespół / Drużyna M Pkt
1. Orzeł Nieborów 30 73
2. Olimpia Chąśno 30 65
3. GLKS Wołucza 30 61
4. Olimpia Jeżów 30 58
5. Jutrzenka Drzewce 30 57
6. Orlęta Cielądz 30 50
7. Juvenia Wysokienice 30 44
8. Pogoń Godzianów 30 43
9. Macovia Maków 30 41
10. Pogoń Bełchów 30 40
11. Zryw Wygoda 30 33
12. Olympic Słupia 30 33
13. Widok Skierniewice 30 32
14. Victoria Bielawy 30 25
15. Vagat Domaniewice 30 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 30 17