2018.08.30 Pogoń Godzianów 1:4 Orlęta Cielądz

D2: Udana inauguracja w Godzianowie!
Herb Pogoni Godzianów

1:4

Herb Orlęta Cielądz

W czwartek 30 sierpnia nowe rozgrywki zainaugurowała nasza najmłodsza grupa Młodzik D2. Wspomniany sezon to duże wyzwanie dla naszych zawodników – m.in. przejście do gry w systemie 9x9 czy towarzystwo profesjonalnego sędziego. Jak wiemy początki bywają trudne, co pokazały przedsezonowe sparingi. Pierwszy mecz sezonu pokazał, że chłopcy są głodni gry.

Do Godzianowa wybraliśmy się w dobrych nastrojach w z pełnym 16-osobowym składem: Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Mateusz Czech, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Kuba Stolarek, Olek Kłos, Marcin Kłos, Kacper Bernacki, Mariusz Budek.

Mecz nie zaczął się po naszej myśli. Fantastycznie przygotowana murawa wydawała się być w pierwszych minutach większym sprzymierzeńcem gospodarzy. Pogoń zdobyła bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Reakcja naszego zespołu była najlepsza z możliwych: chęć jak najszybszego wyrównania. Mimo kilku sytuacji ta sztuka udała się dopiero na 2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po składnej i szybkiej akcji gola zdobył Olek Kucharski, który wykorzystał podanie Fabiana Królaka.

Druga część gry to już zdecydowana dominacja naszych Orląt. Dużo sytuacji podbramkowych, kilkanaście rzutów rożnych i wreszcie upragnione bramki: kolejną dorzucił Olek Kucharski wykorzystując zamieszanie w polu karnym, a dwie pozostałe strzałami z dystansu zdobyli odpowiednio Michał Suski i Adrian Heleniak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, również dzięki dobrej postawie naszych bramkarzy: Kacpra Kamińskiego i Doriana Gawota. Tegoroczny terminarz nie daje czasu na odpoczynek. Kolejne spotkanie już w niedzielę 2 września w Cielądzu o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków!