Dwie różne połowy w spotkaniu z Pogonią Rogów!

Herb Orlęta Cielądz

4:1

Herb Pogoni Rogów

Pogoń Rogów

Spotkanie z Pogonią Rogów było ostatnim meczem Orląt na własnym boisku, w tym sezonie. Kibice, którzy tego dnia przybyli do Cielądz nie mogli być zawiedzeni. Choć początek meczu nie zachwycił, to końcówka była już bardzo przyjemna dla oka. Mecz Orląt i Pogoni miał kolosalny wpływ na końcowy wygląd tabeli. Porażka oznaczała dla nas pozbawienie szans na drugie miejscem, a nawet spadek z podium. Orlęta musiały więc wygrać z Pogonią na własnym boisku. W tym meczu mieliśmy prawo myśleć o punktach, ponieważ w Cielądzu w tym sezonie, nikt jeszcze nie wygrał, nie licząc pucharowego spotkania z trzecioligowym Pelikanem Łowicz.

W meczu z Pogonią Rogów, Orlęta wystąpiły w następującym składzie: Bramkarz: Dorian Gawot; Obrona: Adam Socha, Jakub Bieńkowski, Marcin Kieliszek, Radosław Stępniak; Pomoc: Jakub Kotynia (80’ Bartek Kłos), Mateusz Lewandowski, Karol Gwiazdowicz, Mariusz Chała (75’ Adrian Woźniak), Paweł Stępniak; Napastnik: Przemysław Woszczyk.

Sponsorzy LKS Orlęta Cielądz

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu obydwu zespołów. Dużo gry w środkowej strefie boiska, bardzo mało składnych akcji i jeszcze mniej okazji na zdobycie bramki. Orlęta miały trzy szanse w pierwszym kwadransie, których nie wykorzystaliśmy i w zasadzie tyle można napisać o pierwszych 45 minutach, w naszym wykonaniu. Pogoń Rogów, stworzyła jedną bardzo groźną sytuację, w której napastnik gości znalazł się sam na sam z bramkarzem Orląt. Dorian Gawot zachował zimną krew, wyszedł do przeciwnika w odpowiednim momencie i wygrał ten pojedynek. W ten sposób uratował nasz zespół przed utratą bramki. Do przerwy: Orlęta Cielądz 0:0 Pogoń Rogów.

Podział punktów Orląt i Pogoni Godzianów!

Pogoń Godzianów

Herb Pogoni Godzianów

1:1

Herb Startu Brzeziny

Orlęta Cielądz

2023.05.20 Pogoń Godzianów 1:1 Orlęta Cielądz

W drugiej połowie widać poprawę w grze naszego zespołu, zaczęliśmy grać ofensywnie. O wiele bardziej widoczni, niż w pierwszych 45 minutach, byli nasi skrzydłowi. Jakub Kotynia miał kilka udanych rajdów, po których wykonywaliśmy rzuty rożne. W 56’ po jednym ze stałych fragmentów zdobywamy pierwszą bramkę. Wrzutka z rzutu rożnego, piłka zostaje wybita i trafiła pod nogi Przemka Woszczyka, który jest odwrócony tyłem do bramki. Napastnik Orląt wycofał ją przed pole karne do nabiegającego Adama Sochy. Nasz obrońca mocnym strzałem posyła futbolówkę obok słupka i otwiera wynik spotkania. Dwie minuty później, podobna sytuacja, tym razem to Adam Socha zagrywa piłkę na lewą stronę do Przemka Woszczyka. Zawodnik Orląt przyjmuje piłkę w narożniku pola karnego i strzela po ziemi, w długi róg bramkarza. Futbolówka zakręca i ponownie wpada do siatki tuż przy samym słupku.

Prowadzimy 2:0 i mamy mecz pod kontrolą, kolejne sytuacje bramowe zamieniane są na rzuty rożne, lub kończą się na bramkarzu gości. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby nie błąd w obronie i strata bramki w 76’. Na boisku zrobiło się gorąco, szybko jednak wyjaśniamy sytuację. W 80’ idziemy z akcją, niestety mamy problem z trafieniem w piłkę dosłownie trzy metry od bramki. Wybita, przez obrońcę, piłka szczęśliwie trafia pod nogi Karola Gwiazdowicza, pomocnik Orląt przerzuca ją na drugą stronę, gdzie już czeka Paweł Stępniak, który strzałem z głowy, zdobywa trzecią bramkę dla naszej drużyny. Wynik meczu ustalamy w 89’, Przemek Woszczyk zagrywa z bocznego sektora za plecy obrońców, Karol Gwiazdowicz wybiega idealnie, przyjmuje piłkę i wychodzi sam na sam. Nasz doświadczony kapitan, nie ma problemów z pokonaniem bramkarza i przypieczętowaniem zwycięstwa. Wynik końcowy: Orlęta Cielądz 4:1 Pogoń Rogów.

Wygraliśmy zasłużenie, wynik mógł być nieco wyższy, ale w piłce nożnej najważniejsze są trzy punkty. W sobotę 3 czerwca ostatnia kolejka ligi, Orlęta zagrają w Białej z Wolą Wola Chojnata. Jednocześnie będziemy toczyć korespondencyjny pojedynek z Pogonią Bełchów, która zmierzy się w Głuchowie z GKS-em. Żeby myśleć o drugim miejscu, musimy wygrać i liczyć, że Głuchów odbierze punkty Pogoni. Obydwa zadania niełatwe, szczególnie że nie gramy najlepiej na wyjazdach. Oby tym razem było inaczej.